Napište nám

info@aaapenize.cz

Půjčka na exekuci bez zástavy – pro dlužníky, na vyplacení dluhů

Finanční situace dlužníka, který čelí exekuci, může být náročná. Stále je však možné získat půjčku na exekuci bez zástavy prostřednictvím alternativního věřitele nebo jiných možností financování. Jaké možnosti mají takoví dlužníci k dispozici a kam se obrátit s žádostí o půjčku? Co dělat, když mám exekuci a potřebuji půjčku?

Exekuce je proces, při kterém věřitel podniká právní kroky, aby od dlužníka získal zpět zástavu, která sloužila jako zajištění půjčky. Obvykle se spouští, když někdo nesplácí splátky podle podmínek smlouvy o půjčce. Konečným výsledkem je často prodej nemovitosti za účelem splacení nesplaceného dluhu.

V důsledku procesu zabavení nemovitosti může dojít k výraznému poškození úvěrového skóre dlužníka. To může být překážkou při žádosti o nové půjčky, protože věřitelé budou chtít posoudit úvěruschopnost dané osoby. V důsledku toho může být obtížné najít někoho, kdo by byl ochoten podstoupit riziko poskytnutí půjčky bez zajištění.

Stále však existují určité možnosti půjček pro ty, kteří zažili exekuci a potřebují půjčku, ale nemají žádné zajištění. Co dělat, když mám exekuci a potřebuji půjčku?

Družstevní záložny

Družstevní záložny jsou finanční družstva, která vlastní a provozují členové a jejichž cílem je sloužit potřebám členů. Bývají pružnější než banky a mohou být ochotnější poskytovat nezajištěné půjčky osobám se špatnou bonitou.

Ve většině případů úvěrová družstva vyžadují, aby se žadatel stal členem, a mohou existovat určitá kritéria, která je třeba splnit. Jelikož je dlužník členem družstevní záložny, může být ochotna poskytnout půjčku s pružnějšími podmínkami splácení a nižší úrokovou sazbou než tradiční banky.

Peer-to-Peer půjčky

Peer-to-peer půjčky (P2P) jsou online platformy pro poskytování půjček, které spojují přímo dlužníky s věřiteli. Od tradičního půjčování se liší tím, že zahrnuje individuální investory, kteří půjčují dlužníkovi, a ti mnohdy poskytnou i půjčku pro lidi v exekuci na ruku.

Dlužník obvykle musí splnit určitá kritéria, aby mohl dlužník získat půjčku na exekuci. Mezi ně může patřit minimální kreditní skóre, výše příjmu a dohodnutá doba splácení. Úrokové sazby bývají o něco vyšší než sazby poskytované bankou.

Výhodou P2P půjček je, že je lze obvykle vyřídit rychle a že umožňují dlužníkům půjčit si peníze, aniž by museli poskytnout jakoukoli zástavu. Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy vyhledávají právě ti, kteří žádnou cennou věc k zajištění nemají. Rychlost je v případě půjčky pro lidi v exekuci na ruku zásadní. Když mám exekuci a potřebuji půjčku, P2P půjčky se jeví jako spolehlivé řešení finančních potíží.

Osobní půjčky

Osobní půjčky mohou být také možností pro ty, kteří utrpěli exekuci a potřebují půjčku. Obvykle se jedná o krátkodobé půjčky s dobou splatnosti 12 až 72 měsíců. Taková půjčka se někdy může přizpůsobit individuálním potřebám daného dlužníka a může sloužit na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy.

Tyto nezajištěné půjčky obvykle vyžadují dobrou bonitu, takže pro lidi se špatnou bonitou může být obtížné získat osobní půjčku. Existují však věřitelé, kteří jsou ochotni přijímat žádosti od osob se špatnou bonitou, takže se vyplatí zjistit si podmínky. Stejně jako u P2P půjček bývají úrokové sazby vyšší než u tradičních bank.

Ručitel se za dlužníka zaváže, že za dluh přebírá v případě nesplácení zodpovědnost.

Půjčky s ručitelem

Další možností pro ty, kteří nemají zástavu, je vzít si půjčku s ručitelem. Tento typ půjčky vyžaduje ručitele obvykle blízkého přítele nebo člena rodiny, který se podepíše jménem dlužníka a v podstatě převezme odpovědnost za případné zmeškané splátky. To znamená, že pokud dlužník neuhradí splátku, ručitel bude za dluh zodpovědný.

Tyto půjčky jsou vhodné pro osoby se špatnou bonitou a je to vhodná půjčka pro dlužníky s exekucí bez zástavy. Obecně je úroková sazba o něco nižší než u peer-to-peer nebo osobních půjček.

Finanční potíže způsobené exekucí může být obtížné překonat. Stále však existují možnosti půjček pro dlužníky s exekucí bez zástavy, kteří zažili exekuci a potřebují půjčku, ale nemají žádné zajištění. Půjčka na exekuci je složitější, ale není nemožná.

Poskytovatelé půjček na exekuci pro dlužníky

Pro mnoho majitelů domů, kteří nejsou schopni splácet hypotéku, je exekuce hrozící realitou. Dokonce i ti, kteří mají k dispozici určitou hotovost, ale nemají zástavu k zajištění úvěru, mohou považovat exekuci za jasnou možnost, pokud nejsou schopni získat potřebné finanční prostředky.

Naštěstí existují poskytovatelé půjček, kteří jsou ochotni nabídnout pomoc těm, kteří se ocitli v exekuci, aniž by potřebovali zástavu. Mnohdy je půjčka pro vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy. Půjčky pro dlužníky s exekucí jsou dostupné pouze u nebankovních společností.

Kde získat půjčku na ruku v exekuci?

I když je složitější získat půjčku pro dlužníky s exekucí bez zástavy nebo i s ní, není to nemožné. Některé nebankovní společnosti nabízejí půjčky na exekuci, o které lze zažádat do pár minut online. Rozhodně však nelze doporučit půjčku od lichváře.

Když mám exekuci a potřebuji půjčku, pomůžou výhradně jen nebankovní společnosti.

Půjčkafon.cz

O takovou půjčku pro dlužníky s exekucí lze jako u jiných zažádat online až o 120 000 korun. Společnost uvádí, že denně zpracuje zhruba 700 žádostí. Zažádat může každá fyzická osoba, která je starší 18 let. Zároveň musí mít trvalý pobyt v České Republice.

K žádosti o půjčku na exekuci dlužník potřebuje občanský průkaz, vlastní emailovou schránku a mobilní telefon. V případě schválení slibuje tento portál půjčka na ruku v exekuci maximálně do dalšího pracovního dne od schválení.

K půjčce nejsou vázány žádné další poplatky ani za vyřízení, ani za čerpání půjčky a není vyžadován ručitel. Zároveň společnost umožňuje půjčku na exekuci splatit dříve a půjčku lze využít na cokoliv.

Finero

Nebankovní společnost Finero nabízí půjčku pro dlužníka až do výše 100 000 korun. Vyřízení půjčky je zcela zdarma a stejně jako u předchozí půjčky musí být fyzická osoba starší 18 let a mít pobyt v ČR. Musí také vlastnit mobilní telefon a bankovní účet.

Stačí vyplnit nezávazný online formulář, který dlužníkovi nezabere více než jednu minutu. Hned po přijetí žádosti začne společnost požadavek vyřizovat, a pokud se najde pro dlužníka vhodná varianta půjčky na exekuci, se kterou bude dlužník souhlasit, obdrží peníze do 15 minut na bankovní účet.

I tato půjčka slibuje, že nebudou nikdy účtovány žádné další poplatky a stejně tak lze půjčku splatit předčasně.

Bankerat

Tato online platforma pro poskytování peer-to-peer půjček může za určitých podmínek poskytnout půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy. Každý věřitel bude mít své podmínky pro schválení úvěru, ale je možné, že půjčka bude schválena i s exekucí. Ovšem samozřejmě za vyšší úrok, kvůli většímu riziku.

Bankerat také nabízí půjčku na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy. Bude potřeba doložit několik informací:

  • adresu nemovitosti
  • údaje o exekuci (název exekutorského úřadu, resp. jméno exekutora)
  • dlužná částka k určitému datu
  • platební údaje na vyplacení exekuce (číslo účtu a variabilní symbol)

Vše ostatní zařídí investor, který poskytne dlužníkovi nabídku na půjčku. V případě půjčky na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy lze žádat až o 600 000 korun.

V médiích lze často vidět i reklamu na společnost Tetička půjčka. Tato společnost však ale bohužel půjčky na exekuci nenabízí. Tetička půjčka používá databáze klientských informací pro posouzení úvěruschopnosti.

V současnosti ale nabízí Tetička půjčka první půjčku zdarma s promokódem LM100. K půjčkám od této společnosti bude potřeba kopie dvou dokladů totožnosti, dále dva výpisy z bankovního účtu a ověření, které zaručí, že bankovní účet opravdu patří dlužníkovi.

Kromě online platforem lze získat také půjčku na exekuci nebo půjčku na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy na sociálních sítích a bazarových portálech. Inzerce půjček jsou místa, kde soukromí investoři nabízejí své peníze na půjčky lidem.

Exekuce je závažná finanční situace. Cílem dlužníka by mělo být se této ošklivé nálepky zbavit a vyřešit své finanční potíže. Vhodnou cestou určitě není ještě větší zadlužení, to by mohlo vést k nepříjemným následkům a často se tak dlužníci ocitnou v dluhové pasti.