Napište nám

info@aaapenize.cz

Dům na splátky – přenechám, přímo od majitele, bez hypotéky

Služba dům na splátky od majitele je způsob, jak se zbavit dluhů prodejem nemovitosti bez nutnosti dražby či insolvence. Vše za klienta vyřeší odborník. Kde takového hledat? A jak prodej domu na splátky od majitele probíhá?

Prodej domu na splátky od majitele zprostředkovávají specializované instituce, jakou je třeba i AAApenize.cz. Získané peníze klientovi vyplatí v hotovosti na cokoliv, nebo je využijí na uhrazení jeho dluhů (až do 70 % hodnoty nemovitosti) a zbytek mu vrátí.

Právě druhá možnost je oblíbenější a spolehlivější. Jedná se o bezpečnou cestu z dluhů bez přítomnosti exekutora a ztráty střechy nad hlavou. Po prodeji klient zůstává v domě žít tak, jak byl zvyklý. Jen už ne jako majitel, nýbrž jako nájemník, který:

 • platí měsíční nájemné stanovené nájemní smlouvou a inkaso –⁠ svou nemovitost tedy může i nadále užívat tak, jak byl doposud zvyklý,
 • nemovitost může odkoupit zpátky a to dle předkupní smlouvy – smlouva definuje přesné podmínky budoucího odkupu,
 • zná nejzazší termín k odkupu zpět, budoucí odkupní cenu a další důležité informace.

V rámci služby daruji rodinný dům může klient dům odkoupit zpět, jakmile mu to situace dovolí. Nejzazší termín, cenu a další důležité informace definuje odkupní smlouva.

Kdo vyhledává prodej domů na splátky přímo od majitele, může hledat i pod pojmy jako zpětný výkup s nájmem, zpětný pronájem nemovitostí či odkup nemovitostí s následným pronájmem. Všechny znamenají v podstatě totéž, tedy cestu z finanční tísně bez exekucí, dražeb a insolvencí.

Jak výkup domu na splátky od majitele funguje?

Žadatel je zadlužený nebo má dokonce exekuce a chybí mu finance na to, aby je splatil. Banka ani ověřená nebankovní instituce mu kvůli nedostatečné bonitě nepůjčí. Klient ovšem vlastní nemovitost kdekoliv na území České republiky, která mu může pomoct vše vyřešit.

V takovém případě by se měl obrátit na AAApenize.cz. Společnost pro něj zprostředkuje prodej nemovitosti a z nabytých financí vyplatí všechny jeho dluhy. Zbývající část hotovosti mu zašle zpět.

Dále zprostředkovatel vyřeší potřebnou dokumentaci. Tedy předkupní smlouvu a nájemní smlouvu, která zaručuje, že klient v bytě či domě může i nadále bydlet jako nájemník a čerpat případné státní příspěvky na bydlení. Oproti exekučnímu zabavení nemovitosti se nemusí stěhovat a střecha nad hlavou mu zůstane.

Předkupní smlouva a údaje v ní uvedené se klientovi budou hodit, jakmile se jeho finanční situace vyřeší a bude chtít nemovitost koupit zpět. Uvádí se v ní nejzazší datum zpětného odkupu, cena a další důležité informace.

Přenechám dům na splátky – krok za krokem

Přenechat dům na splátky není nic složitého a může to využít každý, kdo chce vyřešit své dluhy a zároveň vlastní nemovitost kdekoliv na území České republiky. Stačí, když zájemce bude postupovat podle následujících kroků:

 1. Vybere si poskytovatele, kterým může být třeba i AAApenize.cz.
 2. Najde na jeho webu příslušný formulář a vyplní požadované údaje.
 3. Počká, až ho zástupce společnosti telefonicky kontaktuje, a domluví se s ním na konkrétní nabídce.
 4. Nechá instituci, aby prodala jeho nemovitost a uhradila jeho dluhy (obvykle to trvá jen pár dní).
 5. Po celou dobu zůstává bydlet ve svém bytě či domě jako nájemník.
 6. Až mu to finanční situace dovolí, může nemovitost odkoupit zpět.

Zejména prvnímu kroku je potřeba věnovat zvýšenou pozornost. V řadách subjektů, které hledají opuštěné domy na prodej, se pohybuje velké množství podvodníků, které nemají za cíl nic jiného, než na klientovi co nejvíce vydělat.

Důležitým krokem je zjistit si tržní cenu domu, aby nedošlo k podcenění, a pečlivě si přečíst smlouvu (ideálně ji konzultovat s odborníkem). Mělo by v ní být jasně uvedeno, že při řádném placení nájmu může klient v domě zůstat.

Nemělo by se ovšem zapomínat ani na další dokumenty, zejména na smlouvu o budoucím odkupu, v níž se uvádí, kdy a za kolik klient může dům koupit zpět. Alternativní možností je odkoupit ho do vlastnictví osoby, kterou si sám určí.

Daruji barák na splátky – komu se to vyplatí?

Pronájem domu za údržbu je nejjednodušším a nejbezpečnějším způsobem, jak se zbavit dluhů. Ne každý na něj však dosáhne, je totiž nutné splňovat jisté podmínky. Jaké to jsou?

 • Zájemce má dluhy nebo exekuce, které by rád vyřešil bez dražby a insolvence,
 • potřebuje vyplatit podíl v dědickém řízení,
 • potřebuje vyplatit partnera v rozvodovém řízení,
 • začíná podnikat a chybí mu finance na pronájem prostorů, nákup vybavení či propagaci,
 • banka mu kvůli záznamu v registru dlužníků nebo nedostatečnému příjmu nechce půjčit.

Z uvedených bodů je zřejmé, že se jedná se o řešení pro nebonitní klienty, kteří nedosáhnou na bankovní úvěr. Pro poskytovatele nejsou překážkou ani exekuce a nezaměstnanost, protože nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují doložení příjmu.

Rizikoví žadatelé často sahají i po nebankovních úvěrech. S těmi se však obvykle dají získat pouze menší peněžní částky, které k vyplacení dluhů nestačí, a zároveň mohou znamenat zhoršení finanční situace.

Prodej domu na splátky znamená bezpečnou cestu z dluhů bez přítomnosti exekutora a ztráty střechy nad hlavou.

Domy na splátky přímo od majitele – výhody

Službu daruji barák na splátky využívá velké množství lidí. Není divu, když s sebou nese následující výhody:

 • Je dostupná všem – i nezaměstnaným žadatelům s exekucemi,
 • lze ji sjednat online třeba z pohodlí domova,
 • znamená rychlé vyřízení a vyplacení dluhů beze strachu z dražby a insolvence,
 • vynáší peníze až do 70 % hodnoty nemovitosti,
 • klient se nemusí nikam stěhovat a může ve svém domě zůstat žít jako nájemník,
 • klient má možnost dům kdykoliv koupit zpět.

Největší výhodou pronájmu domu za údržbu je to, že to může využít téměř každý, tedy i takoví klienti, kteří na pomoc od banky nebo od ověřené nebankovní instituce nedosáhnou. Výhodou je také možnost sjednání z domu jen za pomoci internetu bez nutnosti kamkoliv chodit.

Hlavní přednost tohoto způsobu vyplacení dluhů však tkví v tom, že klient nepřijde od střechu nad hlavou. Vše se odejde bez dražby i insolvence a také bez nutnosti zvykat si na nové sousedy. Člověk ve svém domě zůstane jako nájemník a kdykoliv ho odkoupí zpět.

Daruji rodinný dům – na co si dát pozor?

Kromě toho, že s sebou výkup nemovitosti nese spoustu výhod, by žadatel měl být při jeho zařizování velmi obezřetný. Jaké nepříjemnosti ho mohou potkat?

 • Není smluvně ošetřeno, že při řádném placení nájmu může v bytě či domě zůstat.
 • Zapomene si pečlivě pročíst smlouvu, takže si předem nezjistí, kdy a za jakou cenu bude mít možnost koupit nemovitost zpět.
 • Místo přímého vyplacení dluhů obdrží peníze v hotovosti – subjekty nabízející hotovost jsou většinou podvodné!
 • Společnost nemovitost schválně podcení.

Z výše uvedených bodů vyplývá, že kdo chce tuto službu využít, měl by si pečlivě ohlídat 2 věci – reference dané instituce a smlouvu. Pokud to udělá, velmi pravděpodobně se vyhne podvodníkům a nejasnostem.

Co se podvodných společností týče, lze je jednoduše odhalit na základě negativních internetových recenzí. Také jejich praktiky bývají podezřelé. Pozor například na vyplacení peněz v hotovosti, to je typický krok nespolehlivých zprostředkovatelů.

Pozor také na instituce, které domy a byty schválně podceňují, aby na dané nabídce co nejvíce vydělali. Této nepříjemnosti lze jednoduše předejít, stačí si předem zjistit tržní cenu nemovitosti.

Při čtení smlouvy by měl klient věnovat zvláštní pozornost tomu, zda je v ní uvedeno, že při řádném placení nájmu může v bytě či domě zůstat. Přejít by neměl ani pasáž o tom, kdy a za kolik korun bude mít možnost koupit nemovitost zpět.

Kde sehnat rodinný dům na splátky bez hypotéky?

Existuje řada možností, kde rodinný dům na splátky bez hypotéky sehnat. Tou nejjednodušší a nejčastější je samozřejmě internet. Zájemci mohou vybírat ze spousty inzertních portálů, které shromažďují domy na splátky přímo od majitele. Pokud člověk narazí na spolehlivého pronajímatele, může navíc zároveň s rodinným domem na splátky formou nájmu získat také užitečné vybavení navíc, jako je garáž, solární panely, domácí větrná elektrárna 3KW, bazén nebo vybavená zahrada.

Řešením je také projít si weby realitních kanceláří ve svém okolí i po celé České republice. Mnohé poskytují právě i výkup nemovitost za velmi výhodných podmínek, oddlužení, řeší exekuce a zajišťují odborné poradenství. Problémové nemovitosti pro ně nejsou žádnou překážkou.