Napište nám

info@aaapenize.cz

Půjčka v hotovosti – na benzínce ještě dnes

Půjčka v hotovosti je půjčka pro lidi, kteří nemají možnost mít otevřený bankovní účet v bance, nebo chtějí peníze okamžitě na ruku. Jsou to rychlé půjčky pro žadatele, kteří potřebují hotovost. Jaké společnosti půjčku v hotovosti nabízejí? Jaké náležitosti jsou nutné pro schválení? Jakým způsobem jsou peníze vypláceny?

Půjčka v hotovosti je žádaná půjčka pro dlužníky. Jelikož dochází k vyplácení hotovosti, není nutné vlastnit bankovní účet. To je výhodné pro lidi, kteří již mají problémy se splácením a jejich účet je sledován. Ovšem neplatí, že si půjčku na ruku berou pouze dlužníci. Někteří zkrátka chtějí mít hotovost. Spousta lidí nevyužívá bankovní účet zcela dobrovolně.

Půjčka v hotovosti

Půjčka v hotovosti je typ úvěru, kdy si žadatel půjčí peníze od poskytovatele úvěru a dostává je fyzicky v hotovosti na ruku. Oproti bezhotovostním půjčkám, kde jsou peníze převedeny na bankovní účet žadatele, má půjčka v hotovosti tu výhodu, že žadatel nemusí mít bankovní účet.

Půjčka v hotovosti může být poskytována různými nebankovními společnostmi nebo soukromými osobami. Je důležité si uvědomit, že půjčka v hotovosti obvykle bývá spojena s vyšším rizikem a může být spojena s vyššími úroky než u bankovních úvěrů.

Půjčka bez vlastního účtu v hotovosti ještě dnes je velmi oblíbená forma. Jelikož jej poskytují nebankovní subjekty, většinou probíhá bez kontroly registru dlužníků a bez doložení příjmů. Žadatel má tak větší šanci pro schválení, jelikož není prověřována jeho schopnost splácet.

Náležitosti půjčky v hotovosti

Podmínky pro poskytnutí půjčky v hotovosti se mohou lišit v závislosti na konkrétním poskytovateli půjčky a typu půjčky. Všeobecně je vyřízení velmi rychlé a věřitelé poskytnou peníze mnohdy ještě ten den. O hotovostní půjčky lze žádat i online. Na webových stránkách se vyplní krátký formulář s údaji. Poté je možno očekávat telefonát, při kterém se domluví více detailů o předání peněz.

Co je nutné při žádosti o půjčku splnit a vědět?

 • věk žadatele – žadatel musí být plnoletý
 • doklady totožnosti – platný průkaz totožnosti, jako je občanský průkaz nebo pas
 • adresa a kontaktní údaje – poskytovatelé budou potřebovat informace o adrese a kontaktní údaje
 • částka půjčky – žadatel si určí výši půjčky a hned by mělo být vidět, jaké budou úroky
 • doba splácení – termín a doba splatnosti
 • předání – je nutné se domluvit na způsobu předání peněz

Je důležité pečlivě číst podmínky o půjčce a v případě nejasností oslovit poskytovatele.

Půjčka od soukromníka v hotovosti

Půjčka od soukromníka v hotovosti je typ půjčky, kdy si žadatel půjčuje peníze od soukromé osoby namísto finančního institutu. Tento typ půjčky může být využit v různých situacích, je však důležité mít na paměti některá specifika a rizika spojená s touto formou financování.

Většinou se jedná o takzvané lichváře, kteří těží na nepříznivé situaci žadatele. Jejich inzeráty jsou vidět na různých portálech, mnohdy na dveřích paneláků a také na sociálních sítích pod falešnými jmény.

Jaké jsou typické rysy půjčky v hotovosti od soukromé osoby?

 • Neformální dohoda. Je důležité si dát pozor, aby byla řádná smlouva a v ní zakomponované všechny podmínky. Může se stát, že nebude smlouva úplná a dopady na finanční situaci se ještě zhorší.
 • Vysoké úroky. Půjčky od soukromých osob mohou být spojeny s vyššími úroky než u bankovních půjček, protože soukromníci mohou chtít vyšší návratnost svých investic. Je to pro ně dobrý obchod a vědí, že lidé, kteří nemají šanci si půjčit jinde, na to přistoupí.
 • Menší pravděpodobnost kontroly úvěruschopnosti. Soukromníci nemusí provádět tak detailní posouzení platební schopnosti žadatele jako banky, což může být výhodou pro žadatele s nižší bonitou, ale zároveň to zvyšuje riziko pro půjčujícího.
 • Nedostatek zákonné ochrany. Půjčky od soukromníka nemusí mít stejnou úroveň zákonné ochrany a regulace jako bankovní půjčky, což může přinést určitá rizika pro obě strany. Jde především o půjčku na směnku, kterou mnoho osob nabízí. Zde pozor, tento typ půjčky je ve většině případů nelegální.

Je důležité si uvědomit, že půjčky od soukromníka v hotovosti mohou být vhodné pro některé situace, kdy není možno využít jinou instituci. Je nutné zvážit všechna rizika a dohodnout si jasnou písemnou smlouvu, která bude upravovat podmínky půjčky, jako je výše půjčky, úroková sazba, doba splácení a další důležité podrobnosti. Pokud lichvář na smlouvu nepřistoupí, je jasné, že jde o nekalou praktiku.

Půjčka od soukromníka v hotovosti se nedoporučuje. Je to velmi riskantní a ve většině případů jde o podvodníky a lichváře. Jejich úroky jsou neúnosné a v případě prodlení nastávají velké problémy. Není s nimi domluva, jde jim pouze o peníze.

Půjčka pro dlužníky v hotovosti

Půjčka pro dlužníky v hotovosti je určena pro lidi s negativním záznamem v registru nebo s již existujícími dluhy. Tato situace může nastat a je těžké si poté sjednat další půjčku. Vzhledem k tomu, že dlužníci s negativními záznamy jsou vnímáni jako vyšší riziko pro poskytovatele půjčky, nebankovní subjekty jsou ochotné jim půjčit.

Existuje mnoho nebankovních institucí, které neprochází registr dlužníků. V tom případě mají větší schvalovatelnost, kterou kompenzují vyššími úroky. Nezajímá je, zda je žadatel veden jako dlužník. To ovšem kompenzují některými nevýhodnými podmínkami.

 • Vyšší úrokové sazby. Poskytovatelé půjček pro dlužníky v hotovosti si často účtují vyšší úrokové sazby.
 • Kratší doba splatnosti. Tyto půjčky mohou mít kratší dobu splatnosti, což znamená, že dlužník bude muset půjčené peníze vrátit v krátkém časovém horizontu. V případě, že nedojde ke splacení do cca 30 dnů, načítají se za každý den vysoké úroky.
 • Menší částky. Půjčky pro dlužníky často nabízejí menší částky peněz, protože věřitelé se snaží minimalizovat riziko neplacení.
 • Vysoká schvalovatelnost. Někteří poskytovatelé mohou nabízet půjčky pro dlužníky bez důkladného posouzení platební schopnosti, což může být pro žadatele výhodné, ovšem současně to může zvýšit riziko nesplácení a dále zhoršit finanční situaci dlužníka.

Je důležité si uvědomit, že půjčky pro dlužníky v hotovosti mohou být riskantní a mohou vést k ještě většímu zadlužení. Jelikož nejsou tak přísně regulovány, je tu velké riziko, že se žadatel dostane do dluhové pasti. Tím vzniká riziko exekuce. Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti mají ty samé podmínky. Exekuce mnohdy není problém a věřitelé pro vidinu peněz poskytnou půjčku i pro dlužníky v exekuci, a to v hotovosti.

Půjčka na OP v hotovosti

Půjčky na občanský průkaz, pro jejíž získání stačí vyplnit informace o sobě v online formuláři a předložit doklad totožnosti. Tyto půjčky jsou oblíbené u lidí, kteří nemůžou doložit potvrzení o příjmu. Jde o bezúčelové půjčky, kdy je nutné ve většině případů doložit ještě fotografií žadatele s občanským průkazem v ruce.

Půjčka na OP je vyplácena v hotovosti. Výhodou je doložení pouze jednoho dokumentu, kterým je právě občanský průkaz. To poměrně zkrátí vyřizování. Jelikož se nemusí dokládat žádné další dokumenty, jde o půjčku pro všechny.

Půjčka bez vlastního účtu v hotovosti ještě dnes

Je několik důvodů, proč někdo žádá o půjčku v hotovosti. Mnozí lidé se ocitli v exekuci a nemají plnohodnotně využitelný bankovní účet. Banka jim nepůjčí a nechtějí využít převod peněz. Další možností jsou lidé, kteří vůbec nevlastní bankovní účet. Nepotřebují ho, a tak zvolí v případě nutnosti půjčku v hotovosti.

Zažádání o půjčku v hotovosti ještě neznamená, že je osoba dlužník. Samozřejmě, většinou tento typ půjčky využívají dlužníci. Ve spoustě případů jde také o osoby, které raději peníze na ruku než převod na účet.

Půjčka bez vlastního účtu v hotovosti ještě dnes je možnost, jak mít peníze na ruku skoro okamžitě. Je několik možností, jak hotovost získat.

 • půjčka v hotovosti od nebankovní instituce
 • půjčka v hotovosti od známých a rodiny
 • půjčka v hotovosti od soukromé osoby

Všechny možnosti poskytují peníze prakticky ihned. Jde o rychlou půjčku. Ideální případ je, pokud je možná půjčka v rodině. Při malých dluzích lze požádat kamarády nebo rodiče. Jde o půjčku bez úroků a většinou je splácení na domluvě. Pokud tato možnost není, je nutné si půjčit od nebankovního subjektu.

Výhody a nevýhody půjčky v hotovosti

Většinou jde o nižší částky pohybující se do maximální výše 30 000 Kč. Půjčka v hotovosti nebo jakýkoliv jiný typ půjčky má své výhody a nevýhody, které je důležité zvážit.

Výhody půjček na ruku je možné shrnout následovně:

 • snadnější dostupnost díky vysoké schvalovatelnosti
 • rychlost – půjčka v hotovosti může být schválena a vyplacena rychleji než bankovní půjčky, které obvykle vyžadují více administrativy a procesů
 • možnost sjednat půjčku bez bankovního účtu
 • rychlé sjednání pomocí online formuláře
 • bez kontroly registru a doložení příjmů

Půjčky v hotovosti však mají i své nevýhody:

 • úroková sazba a RPSN jsou vysoké
 • vysoké poplatky z prodlení
 • riziko nekalých praktik

Je důležité pečlivě zvážit výhody a nevýhody a získat úvěr od důvěryhodného poskytovatele.

Jakým způsobem je vyplácena půjčka v hotovosti

Vyplácení peněz v hotovosti probíhá na různých místech a různými způsoby v závislosti na tom, o jaký druh půjčky jde. Zde je několik možností, jak mohou být peníze vypláceny v hotovosti:

 • půjčka v hotovosti na benzínce – často je zde bohužel omezení maximálně částky, kterou může obsluha vyplatit
 • půjčka v hotovosti vyplacená na pobočce
 • půjčka v hotovosti vyplacená v trafice
 • půjčka v hotovosti vyplacená obchodním zástupcem doma

Hotovostní půjčka má výhodu, že může být vyplacena skoro kdekoliv a ještě ten den, a to i o víkendu. Půjčka v hotovosti na benzínce je unikátní. Bohužel ji nenabízí příliš mnoho společností a její nevýhoda je nízká částka k výběru.

Pro půjčku v hotovosti platí pravidla jako pro všechny ostatní půjčky. Je důležité si pořádně „proklepnout“ poskytovatele a zjistit všechny podmínky. Je nutné také zvážit, zda nebude lepší požádat o sloučení půjček, které může vyřešit finanční problémy, aniž by došlo k půjčení více peněz. Půjčka je závažná věc a měla by být sjednána s rozmyslem a vždy řádně placena.

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti

Dlužníci mnohdy nejsou schopni všechny své závazky plnit, což je dostane do exekuce. V takovém případě již není možno žádat o půjčku klasickým způsobem. Je tu však možnost půjček pro dlužníky s exekucí. Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti jsou poskytovány nebankovními společnostmi.

Takové půjčky jsou velmi ojedinělé. Jde o velmi riskantní produkt pro žadatele, kterým zbývá pouze minimum financí, ze kterého by měli zvládnout splácet i půjčku. To je velice těžké a i nebankovní společnosti to vědí. Většinou tak žádost o půjčku zamítnou i nebankovní společnosti.

Pokud je taková půjčka schválena, je provázena velmi vysokými úroky a poplatky, které můžou dlužníka přivést do ještě větších problémů. Je důležité si před podpisem smlouvy vše řádně pročíst.