Napište nám

info@aaapenize.cz

Nebankovní půjčky – kde opravdu půjčí ihned?

Nečekaný výdaj může zaskočit kohokoliv. Pro spoustu lidí je rozbitá pračka či nedoplatek na elektřinu problém. Dnes má jen málokdo úspory vzhledem k cenám jídla a energií. Co dělat v takové situaci? Možností je půjčka. Jen málokdo si někdy nepůjčil. Není se za co stydět. Je však důležité zvolit důvěryhodný subjekt. Kde si půjčit peníze? Vzít si půjčku na ruku v hotovosti, nebo převodem na účet? A jsou půjčky všem ihned skutečně vhodným řešením?

Půjčit si peníze dostupné hned dnes není problém. Existují půjčky, které jsou vyřízeny v okamžiku. Pokud nastane situace, která vyžaduje půjčku, je důležité zvážit, kde si ji vzít. Poskytovatelů je celá řada včetně bank. Jenže co dělat v případě, že je žadatel již dlužník a navíc má problémy se splácením?

Bankovní půjčka

Bankovní půjčka je v podstatě ta nejlepší možnost, jak si vzít půjčku. Je to instituce, kde mi půjčí ihned a na účet. Je vhodné říct, že jde o nejdůvěryhodnější poskytovatele půjček. Banky jsou licencované ČNB a musejí dodržovat všechny zákony a regule.

S tím se však pojí i přísná pravidla pro výběr žadatelů, kterým bude půjčka schválena. Pomocí nástroje registr dlužníků mají banky přístup do databáze, kde jsou zapsáni všichni dlužníci. To, že má někdo záznam v registru, neznamená automaticky, že bude půjčka zamítnuta. Je rozdíl mezi tím, zda dlužní své dluhy splácí, nebo je problémový a nesplácí řádně.

Pokud je vše řádně spláceno, dlužník má šanci, že mu banka půjčí. Ovšem pokud je záznam v registru negativní, kdy půjčky nejsou spláceny, jak mají, tak banka půjčku zamítne.

S negativním záznamem v registru je situace horší. Kde si tedy sjednat půjčku pro dlužníky, nebo půjčky v exekuci? Odpověď jsou nebankovní půjčky k poskytnutí ihned.

Nebankovní půjčky ihned

Nebankovní půjčka ihned je řešení pro ty, které odmítla banka. Jde o půjčky poskytované soukromými osobami nebo institucemi, které jsou benevolentnější. Nemají tak přísná pravidla a získání peněz je mnohem jednodušší proces. Jde v podstatě o půjčku ihned všem, kdo si zažádá.

Nebankovní půjčka může pomoci lidem v těžké životní situaci. Jde o půjčku poskytovanou i dlužníkům a půjčku v exekuci. Nebankovní subjekty jsou tak šance pro všechny. Existuje ve formě hotovostní i bezhotovostní převodem na účet.

Jak je to možné? Nebankovní subjekty poskytují půjčky bez registru a bez doložení příjmu. Ačkoliv půjčují rizikovým osobám, nekontrolují úvěrovou historii. Je však nutné si dát pozor na poskytovatele. Před sjednáním půjčky je důležité srovnání podmínek.

Existují nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí? Nebankovní půjčka (bez registru či doložení příjmu) může na první dojem působit jako zaručený podvod. Avšak opak je pravdou. Samozřejmě existují o podvodné subjekty, které provozují nekalé praktiky. Pokud si ale žadatel zjistí všechny informace, najde vcelku slušné firmy, které půjčí i dlužníkům.

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

Díky síle internetu je možné si vypátrat nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí. Poskytují je subjekty, které jsou licencované od ČNB a dbají na zodpovědné půjčování.

Mezi známé a důvěryhodné poskytovatele patří například:

 • Zonky
 • Kamali
 • Provident
 • Home credit
 • Ferratum

Samozřejmě je to jen krátký seznam těch nejznámějších. Je důležité si vždy o subjektu vše zjistit. Na webových stránkách by mělo být zveřejněno co nejvíce informací.

Na co se zaměřit při výběru půjčky:

 • zda je instituce držitelem licence od ČNB
 • úrokové sazby a RPSN
 • sídlo instituce
 • další poplatky (např. z prodlení)
 • výše splátek

Každý slušný poskytovatel má na webových stránkách vše zveřejněno a poskytuje kvalitní zákaznickou podporu pro případ dotazů.

Mnoho z těchto poskytovatelů také nabízí „akce“. Tyto akce mají za účel nalákat nové klienty. Většinou nabízí první půjčku zdarma. To znamená, že při splacení do určitého sjednaného termínu nejsou naúčtované úroky. To je lákavé a výhodné pro ty, kteří chtějí menší půjčku do výplaty a po výplatě splatí.

Půjčky pro dlužníky

Pokud je člověk s negativním záznamem v registru, je těžké sehnat půjčku. Do registru dlužníků se lze jako rizikový klient dostat velmi snadno. Stačí jedna nezaplacená splátka a je to. Otázka tedy zní, kde mi půjčí, když jsem dlužník?

Odpověď na otázku, kde si půjčit peníze, je u nebankovní společnosti. Jsou to subjekty, které se nebojí rizikových klientů. Nebankovní společnost je totiž schopna půjčit bez kontroly registru i bez doložení příjmu. To je šance pro dlužníky. Nebankovní společnost si však za tuto službu účtuje nemalé úroky. Na to je třeba myslet při sjednávání půjčky pro dlužníky. Jaké jsou možnosti?

 • Půjčku od nebankovní společnosti je možné sjednat online s převodem na účet za pár minut. Stačí navštívit stránky, vyplnit základní údaje a zaslat kopii občanského průkazu. Ve chvilce žadatel uvidí, zda je jeho žádost schválena. V případě kladného vyřízeni jsou peníze zaslány na účet. Splácení probíhá taktéž převodem na účet společnosti.
 • Půjčka v hotovosti od nebankovní společnosti. Hotovostní půjčka je pro lidi, kteří chtějí peníze ihned na ruku a nemají bankovní účet. Půjčku lze také vyřídit online z domova. Samotné předání peněz je pak otázkou domluvy. Důvěryhodné mají společnosti obchodní zástupce, kteří peníze dovezou na místo určení.
 • Půjčka od soukromé osoby. Zde je nutné si dávat pozor na lichváře. Existuje vůbec lichvář, který opravdu půjčí? Ano, existuje. Je nutné si vše zjistit a prozkoumat například recenze. V době sociálních sítí je možné si o osobě zjistit více informací. Mnohdy jsou uvedeny příspěvky, na koho si dát pozor, a naopak zda je osoba lichvář, který opravdu půjčí.

Všechny dané možnosti jsou vhodné pro dlužníky. Nekontrolují registr a půjčí skoro každému.

Nebankovní subjekty poskytují také půjčky v hotovosti.

Půjčky v exekuci

Mám exekuci a potřebuji půjčku, co dělat? Do exekuce se může dostat každý. Pravidla jsou přísná a nekompromisní. Nebankovní subjekt tak může být řešením i pro lidi v exekuci.

Co má tedy dělat člověk, který má exekuci a potřebuje půjčku? Na internetu je možné najít společnosti, které nabízí pomoc pro lidi v exekuci. Stačí trošku zapátrat a výsledky se hned objeví. Pro nebankovní společnosti je to šance na výdělek.

Podstatou půjčky v exekuci je, že nebankovní společnost zaplatí přímo exekutorovi požadovanou částku a poté ji vymáhá ve formě splátek po dlužníkovi. Dalo by se říci, že je to jakási forma konsolidace. Společnost převezme dluhy a dlužník poté platí v pravidelných splátkách, dokud dluh nesplatí. To je v mnoha případech velmi žádoucí.

Půjčka v insolvenci

Mnoho lidí se ocitne v dluhové pasti a je na ně uvaleno i několik exekucí, a tak se pokusí vyhlásit osobní bankrot, insolvenci nebo jinak oddlužení. Jde o soudně nařízené splácení po dobu několika let, kdy musí dlužník splatit určenou část všech dluhů. Jakým způsobem se dá situace řešit, je uvedeno v insolvenčním zákoně.

O oddlužení lze žádat v případě, že dlužník splní alespoň jednu podmínku:

 • zastavil platby podstatné části svých peněžitých závazků
 • je neplní po dobu delší 3 měsíců po lhůtě splatnosti
 • není možné dosáhnout uspokojení některé ze splatných peněžitých pohledávek vůči dlužníku výkonem rozhodnutí nebo exekucí
 • nesplnil povinnost předložit seznamy uvedené v § 104 odst. 1, kterou mu uložil insolvenční soud

Ke splnění oddlužení plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty může dojít ve chvíli, kdy:

 • jsou splaceny pohledávky nezajištěným věřitelům v plné výši
 • je splaceno alespoň 60 % pohledávek nezajištěných věřitelů během 3 let
 • během 5 let je vynaloženo veškeré úsilí, které je možné spravedlivě požadovat, pro zaplacení pohledávky věřitelů a nebylo oddlužení zrušeno (insolvenční zákon dále uvádí, že pokud je zaplaceno během 5 let nezajištěným věřitelům alespoň 30 % pohledávek, má se za to, že potřebné úsilí bylo vynaloženo)

Insolvence je velmi těžká životní zkouška, jelikož je člověku ponecháno jen minimum, se kterým musí vyžít. Někteří tedy budou chtít zkusit půjčku v insolvenci na její vyplacení. Určitě se najdou společnosti, které takovému dlužníkovi půjčí. Ovšem ve většině případů půjde o nedůvěryhodné subjekty, které touží pouze vydělat na lidském neštěstí. Často půjde o lichváře či půjčku na směnku, která je ve většině případů zakázaná.

I když by se mohla půjčka v insolvenci zdát jako dobrý nápad, opravdu to dobrý nápad není. Dlužníkovi zůstává pouze minimum, ze kterého by jen těžko hradil splátky. Pokud by se tak dlužník dostal do opětovného problému se splácením, je insolvence ukončena a exekuce opět zahájeny. Půjčky všem ihned zkrátka nejsou vhodným řešením.

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Nebankovní půjčka může být výhodná pro lidi, kterým nepůjčí banka a jsou zodpovědní. Pokud je vše řádně spláceno může být nebankovní půjčka šancí. I když je mnohdy provázena vyššími úroky, někomu pomůže. Například jako půjčka před výplatou, kdy bude částka po výplatě splacena. V tu chvíli mnohdy nejsou účtovány ani úroky. Mnoho společností totiž nabízí prvních 30 dní zdarma.

Za výhodu lze považovat vysokou schvalovatelnost díky omezení kontroly žadatele v registru. Také pokud jde o převod peněz, jde o rychlou záležitost. Peníze jsou převedeny v okamžiku. V případě hotovostní půjčky je možné získat peníze i o víkendu.

Vždy je důležité myslet na to, že jde o nebankovní půjčku. Je nutné si subjekty dobře prověřit a zjistit, zda nejde o podvod. Riziko je vysoké, hlavně při žádosti o půjčku v exekuci a půjčku v insolvenci.

Jak sehnat peníze bez půjčky

Půjčka může být v mnoha případech brána jako rychlá pomoc. Je však nutné si položit otázku, zda je to opravdu potřeba. Vzhledem k vysokému dostání půjček si lidé zvykli, že je možné mít peníze hned a v podstatě bez práce. Ale jak sehnat peníze bez půjčky?

Sehnat peníze bez půjčky je možné. V mnoha případech člověk zjistí, že se zadlužit nechce, a přemýšlí nad možnostmi. Těch je několik.

 • Omezit spotřebu. Soustředit se na nákup pouze potřebných věci a neplýtvat jídlem. Zkusit nahradit za levnější varianty. Nechodit do restaurací, pít kávu doma, a ne v kavárně. Také chodit více do přírody, než platit za kino. Rad je spousta, stačí se zamyslet nad tím, co by se dalo udělat jinak.
 • Zaměřit se na výdaje za domácnost. Například přejít k levnějšímu dodavateli. Méně topit. Chodit více pěšky.
 • Prodat nepotřebné věci, které se válejí ve skříni.
 • To nejdůležitější je najít si vedlejší příjem. Najít si brigádu a vydělat peníze navíc. Brigádu lze skloubit s rodinným životem i prací.

Půjčka tedy není jediné řešení, jak mít peníze navíc. Stačí se zamyslet nad svým životem a spotřebou jídla a věcí. Vždy se najde něco, co jde udělat jinak. Je lepší se trošku omezit, než být dlužníkem.