Napište nám

info@aaapenize.cz

Půjčky na směnku, které fungují – nabídka

Půjčka na směnku je případem půjčky bez nutnosti prokazovat příjem. Jde o půjčku, která může být riziková. Tento typ půjčky byl omezen novým zákonem o spotřebitelském úvěru. Je však stále možnost najít poskytovatele, kteří půjčku na směnku poskytnou. Co je půjčka na směnku? Jak podat žádost o půjčku na směnku? Na co si dát pozor?

V současné době mnoho lidí ve finanční tísni hledá způsob, jak se dostat k penězům. Jedním z těchto způsobů je okamžitá půjčka na směnku. Většinou jde o půjčení peněz od soukromé osoby. Tento typ je velice riskantní a na pomezí zákona.

Co je směnka

Směnka, jinými slovy úpis, je cenný papír, díky kterému je zajištěn závazek. Vystavitel, tedy dlužník, se upisuje věřiteli, že mu splatí dlužnou částku, která je na směnce uvedena.

Směnka musí mít několik informací, aby byla platná.

Náležitosti směnky:

 • v textu musí být slovo směnka a příkaz (slib) o zaplacení dané částky
 • částka, která se musí uhradit
 • jméno a vlastnoruční podpis dlužníka (kdo platí)
 • jméno věřitele (komu má být splaceno)
 • doba splatnosti a místo, kde musí být směnka zaplacena
 • datum a místo vystavení směnky

Jelikož jde o cenný papír, lze směnku převádět na jiné majitele. Není zapotřebí již vystavovat jiný doklad, směnka funguje jako dlužní úpis. Není nijak stanoveno, na čem musí být sepsána, a tak je možné použít podtácek, kapesník aj.

Směnky lze rozdělit na dva základní druhy:

 • Směnka vlastní – dlužník se sám zavazuje splatit danou částku uvedenou na směnce a v daný termín. Jsou zde pouze dvě strany, které mezi sebou mají směnku.
 • Směnka cizí – vystavitel směnky přikazuje třetí straně, aby včas uhradila částku věřiteli. Pro představu příklad: Dlužník nařizuje bance, aby uhradila věřiteli částku. Vystavitel je tak dlužníkem nepřímým. Jsou zde minimálně tři strany.

V dnešní době převládá spíše směnka vlastní. U vlastní směnky se jedná o slib uhrazení částky, u směnky cizí jde o příkaz. Je důležité tento rozdíl vnímat a správně vepsat do směnky samotné.

Bianco směnka

Existuje také směnka, která záměrně nemá vyplněny všechny údaje. Chybí splatnost a dlužná částka. Při půjčce na směnku je velmi často bianco směnka využívána. Jde o to, že věřitel nechá tyto údaje prázdné a v případě, že dlužník nesplatí včas, dopíše úroky a další poplatky z prodlení. Pokud je vše řádně splaceno, bianco směnku skartuje, nebo vrátí dlužníkovi. Ovšem zde pozor. Nesmí chybět tolik údajů, aby se stala neplatnou.

Funguje v podstatě jako zajišťovací forma. Společně s ní by se měla vyplnit jakási dohoda, za jakých podmínek do směnky vyplněna chybějící informace. Tedy pokud dojde ke zpoždění se splátkou.

Bianco směnky mohou lákat na nekalé praktiky. Subjekt může bianco směnku schovat a díky nevyplněným údajům zkusit dluh vymáhat znovu i po řádném splacení. Směnka také může být prodána do jiných špatných rukou. Vždy je důležité zacházet s ní s opatrností a v případě zneužití řešit s úřady. Vždy je dobré se s někým poradit v případě nutnosti vystavení bianco směnky a dávat si pozor, co se s ní děje dále.

Co je půjčka na směnku ihned

Půjčka na směnku je zákonem zakázána. Nabízejí ji instituce, které jsou většinou na pomezí zákona. Lidé v tíživé finanční situaci, v exekuci či senioři často této půjčky využijí, protože nedosáhnou na běžnou bankovní půjčku. Jelikož je okamžitá půjčka na směnku na pomezí zákona, podepsání může dostat do problémů jak věřitele, tak samotného dlužníka.

Půjčka na směnku je většinou bez kontroly registru dlužníků a bez dokladování příjmu. Jde o jakousi písemnou dohodu mezi věřitelem a dlužníkem. Dlužník se zavazuje ke splacení částky uvedené na směnce.

Nabídka půjček na směnku, které fungují

Půjčka na směnku ihned je typ nebankovní půjčky. Jde o půjčku bez potřeby vlastnit bankovní účet, jelikož se vyplácí většinou na ruku.

Půjčené finance se splácí jednorázovědomluvené splatnosti. Záleží na každém poskytovateli, jaká bude doba splatnosti. Může jít i o několik let po poskytnutí. Mnohdy je směnka zajištěna majetkem.

Jelikož je směnka velmi riskantní i pro věřitele, dojednává se tzv. rozhodčí doložka. V té je uvedeno, kdo rozhodne o postupu při problémech se splácením. Dlužník v takovém případě nemá skoro žádná práva. Věřitel si určí rozhodce, a ten bude případný spor o nezaplacení řešit.

Okamžité půjčky na směnku lze sehnat osobně i online. Kolikrát se nabídky půjčky na směnku inzerují jako letáčky do schránek nebo na různých inzertních serverech.

Půjčka na směnku ještě dnes

Jelikož jde o nelegální formu půjčky, nabídky jsou dosti omezené. Avšak lze najít půjčky od soukromé osoby na směnku. Půjčka na směnku, která funguje, je víceméně spíše od soukromých osob, což je velice riskantní. Jde o lichváře, kteří se snaží pouze obrat lidi o peníze.

Na současném trhu fungují půjčky na směnku pro osoby, které jsou v tíživé situaci či exekuci. Je nutné podotknout, že jde o velmi rizikový úvěr a nedoporučuje se. Mnohem lepší je najít nebankovní půjčku od prověřené společnosti.

Půjčka na směnku od soukromé osoby

Jelikož jde o zákonem regulovaný proces půjčování peněz, je velmi omezeno, kde takovou půjčku sehnat. Prakticky jde pouze o soukromé osoby, které půjčku na směnku ihned poskytují.

Nejčastěji je soukromá půjčka na směnku od lichváře. Tomu jde pouze o vydělání peněz a využívá k tomu lidi, kteří jsou v tíživé situaci. Velmi často se také děje, že soukromá osoba poskytující půjčku na směnku a dlužník mezi sebou nepodepíší smlouvu o půjčce. Dokladem je samotná směnka. Kvůli tomu je dlužník v podstatě bez jakýkoliv práv.

Vzor směnky 2023

Vzor směnky je ke stažení níže, lze tak do něj dopsat pouze osobní údaje a informace o dané půjčce. Vzory směnky (vlastní a cizí) mohou vypadat následovně:

Vzor směnky vlastní:

Vzor směnky cizí:

Výhody půjčky na směnku

Pro některé je tento typ půjčky výhodný. Jelikož je dost vyhledávána, je jasné, že mnoha lidem vyhovuje její forma a rychlost.

Za výhody mohou být považovány:

 • rychlost
 • získá ji kdokoliv
 • nekontrolují se registry
 • peníze hned v hotovosti na ruku

Tento typ půjčky je vyhledáván, protože peníze půjčí soukromý investor ihned a v hotovosti. Nezáleží na dlužníkově situaci.

Nevýhody půjčky na směnku

Spíše než výhody má půjčka na směnku od soukromé osoby nevýhody. Doporučeno je se těmto půjčkám vyhnout a raději najít alternativu mezi nebankovními půjčkami.

Jako nevýhody lze uvést:

 • vysoké úroky a RPSN
 • nutnost zástavy
 • možnost podvodných praktik
 • na hraně zákona
 • dlužník prakticky bez práv
 • neexistuje smlouva

Nevýhody souvisí s tím, že směnka je cenný papír, a ne klasický typ půjčky. Je nutné si před půjčením od soukromého investora na směnku opravdu dobře rozmyslet, zda je zapotřebí a neexistuje jiná alternativa. Půjčka na směnku je velice nebezpečná záležitost.

Nabídky půjčky na směnku nonstop – přijedeme

Nonstop půjčka na směnku je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, bez ohledu na čas nebo den. Nonstop půjčka na směnku nevyžaduje zdlouhavé papírování. Půjčka na směnku je vyřízena bez ohledu na účel, na který je poskytována. K půjčce na směnku bývá zapotřebí pouze platný občanský průkaz. Proto jsou tyto půjčky často inzerované jako půjčky na směnku na OP.

Soukromí poskytovatelé, kteří mají inzeráty po celé ČR, nabízejí také rychlou dostupnost – okamžité půjčky na směnku na OP. Půjčka na směnku v Brně či Praze je inzerována soukromou osobou. Inzeráty typu „půjčka na směnku Brno“ nebo „půjčka na směnku Praha“ jsou často vidět v novinách či inzertních serverech s telefonním číslem nebo emailem pro kontakt. Ke sjednání půjčky na směnku stačí připravit si pouze platný OP.

Díky tomu, že zájemci jsou v tísni a věřitelé o této skutečnosti ví, dovezou peníze přímo domů. Vzhledem k vysokým úrokům to není problém. Inzeráty „půjčky na směnku – přijedeme“, „nabídka půjčky na směnku – přivezeme“ jsou lákavé. Ve větších městech, jako je Praha či Brno,— není problém půjčku na směnku vyřídit během chvíle.

Vymáhání směnky

Vymáhání směnky je proces, který se používá k dosažení dlužné částky. Pokud dlužník nedodrží slib splacení, tak držitel (věřitel) zahájí vymáhání. Věřitel by měl v první řadě kontaktovat dlužníka. Pokud dlužník nemíní dlužnou částku zaplatit, věřitel přistoupí k dalšímu kroku. Jestliže věřitel drží v ruce originál směnky, je vše mnohem jednodušší.

Pokud dlužník odmítl zaplatit, věřitel sepíše tzv. protest. To je notářem nebo soudem ověřená listina, že se věřitel snažil předložit směnku k proplacení, ale neuspěl a nic mu zaplaceno nebylo. Existuje také možnost, že na směnce je dodatek „bez protestu“. V takovém případě se listina nevystavuje a vše se rovnou postupuje soudu.

Další krok je soud. Pokud věřitel drží originál směnky, má v podstatě úspěch zaručen. V případě soudu je na dlužníkovi, aby prokázal případnou neplatnost nebo zdůvodnil námitku, proč nezaplatí. Pokud je vše v pořádku, soud nařídí zaplacení, pokud bude námitka opodstatněná, směnka se ruší. Dlužníkovi je stanovena doba na zaplacení soudem a poté nastává exekuční řízení.

Směnka může také být promlčena, a to 3 roky po splatnosti, pokud věřitel nezačne s vymáháním.