Napište nám

info@aaapenize.cz

Výhody a nevýhody rychlých půjček

Půjčky se staly jednou z nejčastějších forem finanční pomoci. Jedněmi z nejpopulárnějších půjček jsou rychlé půjčky. Jejich cílem je poskytnout takřka okamžitý přístup k penězům s mnohem rychlejším procesem než u tradičních půjček. Jaké mají výhody a nevýhody?

Rychlé půjčky jsou určeny k co nejrychlejšímu přístupu k hotovosti, když ji dlužník nejvíce potřebuje. Schvalovací úvěrové procesy klasických bank mohou trvat i několik týdnů a zahrnují zdlouhavé podávání žádostí a prověřování úvěruschopnosti. Nebankovní společnosti nabízejí pohodlnější řešení pro všechny.

Rychlé půjčky představují mnohem jednodušší a rychlejší alternativu, jak se dostat k finančním prostředkům. Umožňují získat finanční prostředky mnohdy již

Rychlé půjčky představují mnohem jednodušší a rychlejší alternativu, jak se dostat k finančním prostředkům. Umožňují získat finanční prostředky do 24 hodin a v některých případech lze částku půjčky obdržet na svůj bankovní účet do hodiny.

Nejčastější typy rychlých půjček

Existují různé typy rychlých půjček, které jsou k dispozici. Mezi nejčastější typy, na které upozorňují reklamy nebankovních společností, patří peer-to-peer půjčky, SMS půjčky pro dlužníky, dlouhodobé půjčky bez registru, víkendové půjčky ihned nebo půjčka do hodiny na ruku.

Peer-to-peer půjčky jsou takové, kdy si místo banky nebo jiné finanční instituce zájemce o peníze vezme půjčku od soukromých osob. Proto se říká, že jde o půjčky, kdy lidé půjčují lidem. U většiny peer-to-peer půjček je smlouva o půjčce zajištěna, to znamená, že věřitel má právo převzít dlužníkův majetek, pokud půjčku nesplácí.

SMS půjčka je krátkodobá půjčka s rychlým schvalovacím procesem. Doba splatnosti je u tohoto typu půjčky poměrně krátká, obvykle 7-30 dní. Tyto SMS půjčky pro dlužníky jsou nepoměrně drahé a doprovází je vysoký úrok.

Dlouhodobá půjčka bez registru je podobná tradiční půjčce, avšak nevyžaduje kontrolu úvěruschopnosti ani doložení úvěrového registru, což usnadňuje získání půjčky osobám se špatnou bonitou. Tyto půjčky se rovněž vyznačují vysokými úroky.

Víkendová půjčka ihned poskytuje rychlý přístup k hotovosti i mimo pracovní dny. Tento typ půjčky je ideální pro jednotlivce, kteří potřebují peníze v nouzi a nemohou čekat na všední dny a na proces schvalování úvěru u tradičních půjček. Tyto úvěry nabízí například Tetička půjčka. Vždy je vhodné přečíst si zkušenosti ostatních klientů – nejčastěji lze recenze půjčky Tetičky nalézt na internetových srovnávačích půjček.

Existují i možnosti, jak získat půjčku do hodiny na ruku. Nicméně tyto půjčky jsou ty nejdražší, které lze na finančním trhu získat. Nebezpečím při vyhledávání takové půjčky je setkání s lichváři, což může způsobit mnoho nepříjemností.

SMS půjčky jsou velmi oblíbené i mezi studenty.

Kdo jsou lichváři?

Lichváři jsou nechvalně známí pro nekalou finanční činnost. Jejich úvěrové praktiky jsou nezákonné a zneužívají zranitelné dlužníky, kteří nemají přístup k běžnějším formám úvěrů.

Lichváři si za své služby obvykle účtují extrémně vysoké úroky, poplatky, požadují platbu předem a určitou formu zástavy. Navíc za nimi často stojí organizovaný zločin, takže pro dlužníky je obtížné uniknout z jejich spárů. Úroky a poplatky za půjčky mohou být tak vysoké, že je téměř nemožné dluh splatit, a lidé se tak snadno ocitají v dluhovém kruhu.

Lichvářům chybí etické normy a mohou dlužníkům nebo jejich rodinám vyhrožovat, když jsou úvěry po splatnosti. V nejhorších případech může být k dalšímu pranýřování dlužníků použito násilí a psychický nátlak. Praxe lichvářů je dalekosáhlá a způsobila nevýslovnou škodu tisícům lidí.

Výhody rychlých půjček

Rychlá půjčka má řadu výhod. Hlavní výhodou je rychlost přístupu k penězům. U tradičních půjček může schválení a připsání peněz na účet trvat dny i týdny. Rychlé půjčky jsou navrženy tak, aby byly schváleny téměř okamžitě a peníze mohly být připsány na bankovní účet obvykle do 24 hodin.

Další výhodou je, že ke schválení rychlé půjčky není nutně třeba mít dobrou bonitu nebo dlouhou úvěrovou historii. Někteří věřitelé se specializují na poskytování půjček osobám se špatnou bonitou, pokud jsou dlužníci ochotni zaplatit vyšší úrokovou sazbu, která může být s takovými půjčkami spojena.

A konečně, rychlé půjčky jsou skvělou volbou, pokud potřebuje dlužník peníze kdykoliv, protože mnoho věřitelů nabízí noční i víkendovou půjčku ihned bez kontroly kreditu. Tento typ půjčky může poskytnout potřebné finanční prostředky prakticky v kteroukoliv denní i noční dobu.

Nevýhody rychlých půjček

Hlavní nevýhodou rychlé půjčky jsou náklady s ní spojené. Rychlé půjčky jsou obecně úročeny vyššími sazbami než tradiční úvěry a mohou být nákladnější než jiné typy financování, například kreditní karty.

Mnoho společností poskytujících rychlé půjčky navíc vyžaduje, aby dlužník zaplatil poplatek za poskytnutí nebo zřízení půjčky, což může být v závislosti na výši půjčky drahé.

Je také důležité porozumět podmínkám spojeným s rychlými půjčkami. Některé společnosti si účtují vysoké poplatky za pozdní splátky nebo za předčasné splacení půjčky. Někteří věřitelé navíc půjčku pečlivě nepřezkoumávají a mohou proti dlužníkům podniknout nepřiměřené kroky, pokud nesplácí včas, proto je důležité si při sjednávání rychlé půjčky přečíst drobné písmo.

Rychlé půjčky sice mohou poskytnout rychlý přístup k finančním prostředkům v případě nouze, leč vysoké úrokové sazby a poplatky z nich mohou udělat dražší variantu než jiné typy financování. Je důležité prozkoumat různé věřitele a pečlivě si přečíst podmínky.