Napište nám

info@aaapenize.cz

Jak ušetřit na zimní dovolenou v Alpách?

Zima v Alpách je nezapomenutelným zážitkem, který nabízí nádherné scenérie, prachový sníh a spoustu zábavných aktivit. Zimní dovolená v Alpách s malebnými chatami a městečky vytvoří vzpomínky na celý život a zážitky, na které nikdo nebude chtít zapomenout. Ovšem jak na zimní radovánky ušetřit?

Zimní dovolená v Alpách může být drahá. Tipů, jak na zimní dovolenou a lyžování v Alpách ušetřit, proto není nikdy dost.

Sestavení plánu

Nejprve je vhodné dát dohromady ucelenou představu o tom, co se od dovolené očekává a jaké jsou na dovolenou nároky. Někdo si chce užít týden plný lyžování v Alpách a večerních akcí, jiný chce relaxovat v horské chatě s vířivkou a další chce mít od všeho něco.

Od této představy se odvíjí celý průběh dovolené a rovněž náklady, které bude třeba uhradit. Tipy níže poradí, co zvážit při plánování dovolené.

Řešit vše včas se vyplatí

Zaprvé, plánovat s předstihem. Včasnou rezervací lze získat nejlepší ceny letenek, hotelů a skipasů. Mnoho středisek nabízí slevy za včasnou rezervaci a slevy za delší pobyty. Cestující by měl také počítat s tím, že o víkendech a během svátků bývají ceny vyšší.

Namísto známých destinací, jako je například Matterhorn, se vyplatí zvážit méně známá horská městečka a střediska, která nejsou tak hojně navštěvovaná a o to jsou levnější. Navíc lépe pomohou prožít místní kulturu a atmosféru, protože se zde návštěvník nesetká s obrovským návalem turistů.

Průběh dovolené

Za druhé, je třeba zhodnotit náklady a zvážit své možnosti. Alpy sice nabízejí řadu zábavných aktivit, leč náklady na skipasy a lyžařské kurzy se mohou rychle nasčítat.

Lze zvážit, zda si lyžařské vybavení místo nákupu nového raději nepůjčit od přátel a známých. Pokud jedou i malé děti, vyplatí se pořídit si balíček, který obvykle zahrnuje skipas, výuku lyžování a zapůjčení vybavení.

Místo nákupu nového vybavení se může cestující poohlédnout po možnostech z druhé ruky nebo si vybavení pronajmout v místním lyžařském obchodě. Před nákupem je žádoucí řádně prohlédnout vybavení a ujistit se, že je vhodné pro terén a podmínky v Alpách.

Vlastní strava nebo švédské stoly?

Vyplatí se zvážit dovolenou s vlastní stravou. Restaurační stravování v Alpách může být drahé, proto se může cestující poohlédnout po ubytování, které nabízí kuchyň a možnost vařit si vlastní jídlo.

V případě vlastní stravy lze mnohdy navštívit místní trhy nebo obchod s potravinami a nakoupit čerstvé produkty. Je však třeba myslet na to, že některá horská střediska jsou od obchodů s potravinami velmi vzdálená.

V případě, že člověk nevlastní lyžařské vybavení se nabízí možnost koupit ho z druhé ruky.

Jak ušetřit na dovolenou?

Pokud má již cestovatel představu, kolik peněz bude stát to nejlepší lyžování v Itálii nebo výlet do Alp na Matterhorn, je třeba zjistit, jak na takovou dovolenou ušetřit.

Šetření peněz na dovolenou může být náročný proces, avšak s vynaložením úsilí, plánováním a omezením zbytečných výdajů je možné ušetřit dostatek prostředků na uskutečnění vysněné dovolené.

V počátečních fázích spoření na dovolenou je důležité naplánovat si rozpočet měsíčních výdajů a vytvořit si cíl spoření. Vytvoření cíle úspor lze provést tak, že se započítají celkové náklady na dovolenou, jako jsou letenky, ubytování, doprava, pojištění a aktivity, a vydělí se časovým rámcem, aby se požadovaná částka stihla na dovolenou vyčerpat.

Tímto způsobem je možné určit, kolik je třeba každý měsíc odložit stranou, aby bylo požadovaného cíle dosaženo včas a člověk si mohl užít nejlepší lyžování v Itálii či v jiné zemi plnými doušky.

Aby mohl člověk dosáhnout požadované částky, je důležité omezit zbytečné výdaje tím, že se bude moudře rozhodovat při nákupu potravin, oblečení a dalších položek. Před cestou do obchodu může pomoci sestavení nákupního seznamu, který zabrání pokušení koupit nepotřebné věci a vyhnout se impulzivním nákupům.

Vytvoření chytrých bankovních návyků může být přínosem, pokud jde o úsporu peněz na dovolenou. Zdržení se používání bankomatů, které nejsou součástí banky, může pomoci vyhnout se zbytečným poplatkům za výběr a úrokům.

Přesun části úspor z bankovního účtu na spořicí účet pomůže získat lepší návratnost investice. Zajištění včasného placení všech pravidelných účtů a plateb pomáhá vyhnout se poplatkům z prodlení a umožňuje nasměrovat finanční prostředky na dovolenou.

K dosažení vytouženého cíle přispívá i spoření z příjmu, a to tak, že se z každé výplaty odloží určitá částka. Kromě toho může překročení požadované částky pomoci i zvážení dalších zdrojů peněz, jako je práce na částečný úvazek nebo prodej nepotřebných věcí na internetových stránkách s inzeráty.

Přijímání dalších prací na volné noze nebo hledání příležitostných prací může rovněž přispět při vytváření dalších finančních prostředků na dovolenou. Pro ty, kteří dávají přednost investicím, je možné zvážit investování do akcií nebo na burze cenných papírů.

Dodržování rozpočtového plánu, disciplíny a vytváření chytřejších bankovních návyků povede k dřívějšímu dosažení požadovaného cíle pro vysněnou dovolenou.