Napište nám

info@aaapenize.cz

Revolut – karta, výběry z bankomatu, recenze

Revolut. Služba jež je alternativou ke klasickému bankovnímu účtu a kartě. Dnešní doba je doba neomezených možností. Mnozí často cestují do zahraničí a chtějí ušetřit na směnných kurzech. Karta Revolut poskytuje lepší podmínky pro placení v zahraničí. Co je Revolut? Jaké má výhody?

Cestování nebylo nikdy tak jednoduché jako dnes. Bohužel kvůli různým měnám v různých zemích mnohdy dochází k tomu, že směnný kurz v bance není výhodný. Revolut nabízí výjimečně dobré směnné kurzy a placení v zahraničí se tak stává výhodnější.

Co je to Revolut

Revolut je společnost, která poskytuje digitální bankovnictví a další finanční služby. Momentálně je to velmi rychle rostoucí společnost, která se snaží prorazit do celého světa a získat co nejvíce klientů.

Revolut byl založen v roce 2015. Jeho cílem je nabízet kvalitní, moderní a rychlou správu financí. V první řadě Revolut cílí na mezinárodní platby a směnný kurz. Je výhodný zejména pro lidi, kteří platí v zahraničí, ať už jde o cestování, nebo podnikání. Zprvu šlo pouze o jakousi nabíjecí kartu pro lepší směnné kurzy při placení. Nyní již spadá do sekce bank.

Revolut byl založen ve Velké Británii, ovšem po Brexitu vstoupil do dalších zemí. V roce 2018 získal licenci u Litevské banky, což způsobilo větší rozmach a přilákalo více klientů. Díky této licenci jsou všechny vklady zajištěné.

Jak funguje Revolut – kurzy, měny, účet

Základem je mobilní aplikace. Revolut si zakládá na online vyřizování. Nemá pobočky a vše se řeší online. V dnešní době má Revolut také webovou stránku, ovšem bez mobilní aplikace není možné se registrovat. Aplikace i webová stránka má české rozhraní, takže není čeho se obávat.

Založení Revolut účtu probíhá v mobilní aplikaci podobně jako u jiných bank. Je zapotřebí doklad totožnosti, se kterým se musí žadatel vyfotit. Vše probíhá velmi rychle a za pár minut je Revolut účet kompletní. Pro aktivování účtu je nutné provést platbu.

Hned je možné si zažádat o vydání Revolut karty, buď fyzické, nebo virtuální. Fyzická karta je MasterCard, nebo Visa. Výběry z bankomatu s Revolut kartou nejsou problém.

Jakmile je Revolut účet založen, lze si v aplikaci otevřít až 30 cizoměnových účtu, mezi kterými lze převádět peníze. Bohužel u plateb nelze zadat variabilní symbol, a tak není vhodné používat Revolut kartu například pro trvalé platby inkasa či splátek půjčky. Na to je třeba si dát pozor.

Revolut nabízí MasterCard i Visa.

Tarify Revolut – poplatky

Revolut nabízí několik úrovní při založení účtu tzv. plány. Každý z nich má jiné podmínky a poplatky. Pro začátek je ideální vyzkoušení služby s tarifem standard. V případě, že bude Revolut to pravé, lze přejít na vyšší tarif.

Na výběr je z:

 • Standard – jde o účet zdarma (hradí se poplatek za doručení fyzické karty do schránky)
 • Plus – 89,99 Kč/měsíc
 • Premium – 174,99 Kč/měsíc
 • Metal – 299,9 Kč/měsíc
 • Ultra – 1100 Kč/měsíc

Každý tarif má nastavené limity pro zasílání zahraničních plateb, výběr z bankomatu s Revolut kartou a vytváření například juniorských účtů. Po vyzkoušení tarifu Standard se každý může rozhodnout, zda se mu vyplatí přejít na vyšší tarif.

Pokud se překročí měsíční limit pro výběry z bankomatu s Revolut kartou, je účtována provize ve výši 2 % z částky, o niž je limit překročen. Podrobné informace o každém plánu jsou na webových stránkách Revolut.

Revolut – poplatky za víkendové transakce

Revolut má poplatky za víkendové transakce. Pokud je potřeba některou službu využít o víkendu, Revolut si naúčtuje poplatek.

Pokud dojde k přečerpání limitu pro daný tarif, Revolut bude účtovat poplatek za další nadlimitní směny či výběry z bankomatu.

Krátký přehled:

PoplatekCena za měsícVýběry zdarma za měsícMezinárodní převodSměna po–pá zdarma
StandardZdarmaZdarma do 4 500 Kč, pak 2 %0,30–2 %Do 25 000 Kč zdarma, pak 1 %
Plus89,99 KčZdarma do 4 500 Kč, pak 2 %0,30–2 %Do 25 000 Kč zdarma, pak 0,5 %
Premium174,99 KčZdarma do 9 000 Kč, pak 2 %0,30–2 % + sleva 20 %Zdarma
Metal299,99 KčZdarma do 22 000 Kč, pak 2 %0,30–2 % + sleva 40 %Zdarma
Ultra1 100 KčZdarma do 55 000 Kč, pak 2 %ZdarmaZdarma

Před založením Revolut účtu je důležité projít si komplet přehled poplatků, který je uveden na oficiálním webu Revolut. Je nutné zvážit, zda se opravdu vyplatí vzhledem k počtu zahraničních transakcí a poplatků oproti bance. Revolut tak uživatele může připravit o peníze, když si nedají pozor na limity transakcí.

Jak poslat peníze na Revolut účet

Revolut karty jsou debetní. Je tedy nutné je nejprve nabít. Finanční prostředky je nutné si na účet zaslat, poté je možné je čerpat dle libosti. Výhodou je tedy, že se utrácí pouze to, co je na účet vloženo.

Možnosti, jak poslat peníze na Revolut účet, jsou:

 • online platba kartou, kdy se z jiné karty provede online platba na účet Revolut
 • pomocí bankovního převodu
 • Google Pay
 • pravidelný příjem

Jakým způsobem bude účet dobit se nastaví v Revolut aplikaci. Při přidání peněz bude možné zvolit daný způsob. Jelikož jde o cizoměnový účet, jsou pro převod používány SEPA platby. SEPA platba je platba, která probíhá v rámci Evropské unie.

Revolut Business

Revolut nabízí také podnikatelský účet. Díky němu je možné provádět globální platby a rozšiřovat tak své podnikání. Pomůže ušetřit na směnných kurzech při expanzi do celého světa.

Nabízí kontrolu výdajů, kontrolu nad užíváním firemních karet. Mnohdy je nutné některým zaměstnancům zpřístupnit firemní účet. Díky Revolut to lze provádět přímo v aplikaci. Lze zaměstnancům vytvořit další karty. V aplikaci bude vidět přehled všech užívaných karet a jejich výdaje. Lze nechat vydat fyzickou, nebo virtuální kartu.

Díky vysokému zabezpečení je to bezpečná metoda, jak spravovat zahraniční aktivity. Jsou zde podporovány platby SEPA i SWIFT. Je tak možné posílat platby i do USA.

Revolut Bussines má tu výhodu, že lze propojit s účetními programy a výkazy se tak zobrazí v Revolut aplikaci. Pokud je nutné provádět hromadné platby, to Revolut Bussines také umožňuje.

Tak jako u klasického osobního Revolut účtu, i Bussines nabízí několik tarifů. Základním tarifem je Free, ten má nízký limit na měsíční počet převodů. Lze připojit další dva zaměstnance. Více informací lze získat na webových stránkách Revolut.

Výhody

 • intuitivní a jednoduchá aplikace
 • předplacené karty pro členy týmu a jejich přehled
 • výhodné směnné kurzy
 • propojení s jinými účetními softwary
 • nepřetržitá zákaznická podpora

Nevýhody

 • žádná možnost hotovostních vkladů
 • žádná telefonická podpora
 • u prémiových účtů vyšší cena

Revolut Bussines přináší ulehčení při zahraničním obchodování. Aplikace může firmám pomoci ušetřit peníze za směnné kurzy.

Další služby

Revolut neposkytuje pouze cizoměnový účet. Momentálně se rozrůstá škála nabízených produktů. Jelikož se začíná podobat bance, není divu, že časem bude nabízet podobné produkty.

 • možnost posílat a přijímat platby ve více než 29 světových měnách bez skrytých poplatků a s využitím mezibankovního kurzu
 • nabídka slev a cashbacků 
 • možnost účtu zdarma pro děti a teenagery (6 až 17 let) – účet je propojený s účtem rodičů
 • sledování financí pomocí nástrojů pro rozpočtování a analýzy
 • sledování předplatných (např. Netflix) a výdajů za ně
 • možnost investic a nákupu zlata a stříbra. V zahraničí lze s Revolutem také obchodovat na burze.

Díky těmto změnám se Revolut stále více rozšiřuje a oslovuje více klientů. Tím, že už nejde jen o pouhé cizoměnové placení, zaujímá větší místo na trhu a láká na poskytování dalších služeb a produktů.

Výhody Revolut

Revolut je celkem nová společnost na trhu. Díky zaměření se na především zahraniční platby je na velice dobré pozici na trhu. Cestování je díky němu méně finančně náročné. Lze shrnout některé výhody:

 • V případě, že karta není používána, lze ji jednoduše zamknout. Je tak možné pro lepší pocit ohlídat její zneužití.
 • Je možné vygenerovat platební odkaz mezi uživateli. Když na něj odesílatel peněz klikne, tak se mu zobrazí platební brána a zaplatí svojí kartou. Převod peněz je tak realizován online.
 • Lze využívat funkce trezoru. Revolut každou transakci zaokrouhlí na celou částku a zaokrouhlené drobné přesune do trezoru. Do trezoru lze také pravidelně spořit určitou částku. Peníze je možné kdykoliv použít.
 • Statistiky výdajů dle kategorií, například restaurace, nákupy potravin apod. Při každé transakci kartou Revolut dle kódu transakce provede kategorizaci dané platby. Dále je možné transakce filtrovat podle obchodníka a země.
 • Funkce Split Bill umožňuje rozdělení účtu pro více osob. Lze tak jít na oběd s kamarády a nemuset složitě řešit rozdělení platby.
 • Okamžitá platba mezi uživateli Revolutu, stejně jako je to u mnoha tradičních bank.
 • S kartou Revolut je možný nákup kryptoměn, což je super způsob, jak zhodnotit peníze.
 • Je možné si určit charitativní organizaci, které bude každý měsíc posílána určitá částka peněz.
 • Možnost využívat virtuální platební kartu, fyzickou kartu tedy není nutné nosit u sebe.
 • K vyšším tarifům Revolut je poskytováno cestovní pojištění zdarma.

Většina výhod se týká prémiových tarifů.

Nevýhody Revolut

Ačkoliv je Revolut na vzestupu a velice oblíbený u cestovatelů, jsou tu některé věci, které mohou být brány jako nevýhody.

 • nutnost mobilní aplikace, neexistuje jiný způsob pro zřízení
 • směna o víkendu je s 2 % poplatkem
 • nevýhodné kurzy u rizikových měn (thajské bahty THB, gruzínské lari GEL či ukrajinské hřivny UAH)

V případě zakládání účtu Revolut je nutné zvážit, zda se vyplatí. Pro ty, co cestují zřídka, zřejmě nebude Revolut až tak výhodný. Hodí se spíše pro ty, kteří mají časté zahraniční pracovní či rekreační cesty, případně pro studující v cizině.

Revolut a exekuce

Pro české klienty může být nevýhoda také v případě exekucí. Jelikož již nyní má registraci v Litvě, lze na tento účet vystavit exekuci. V případě exekuce je možné, že bude účet zablokován, pokud na něj bude zasílána výplata.

Karta Revolut „připraví o peníze“

Revolut je vázaný k mobilní aplikaci. To je problém, pokud se telefon ztratí. V případě takové ztráty se může stát, že se peníze budou zdát ztracené, než Revolut vše vyřeší.

Mnohem větší problém nastává při blokaci účtu, poslední dobou se stává, že při zaslání větší částky na účet dojde k blokaci a je potřeba vše podložit dokumenty. Může se stát, že blokace bude trvat delší dobu a aplikace připraví uživatele na čas o jejich peníze. Tento stav je pouze dočasný. Uživatelé rozhodně nemusí mít strach, že by je Revolut připravil o peníze nadobro.

Recenze Revolut karty

Revolut se momentálně těší oblibě, protože je to pomocník pro zahraniční transakce. Vcelku bez srovnatelné konkurence. Je nepostradatelný pro ty, kteří jsou často v cizině či potřebují provádět transakce v cizí měně na denní bázi.

Výhodný směnný kurz Revolut pro Euro je lákadlem pro mnohé lidi, kteří chtějí procestovat Evropu. Firmy, které chtějí expandovat po Evropě, mají možnost ušetřit na kurzu Eura s Revolut kartou při vstupu na další trhy.

Díky možnosti okamžitého zrušení účtu lze Revolut vyzkoušet a rozhodnout se, zda je to ta pravá volba.

Zákaznická podpora Revolut – kontakt

Díky zákaznické podpoře 24/7 lze řešit problém kdykoliv. Kontakt na podporu je možný přímo v aplikaci Revolut i na webových stránkách, případně lze Revolut kontaktovat emailem. Nejprve proběhne kontakt s Chatbotem, který se bude snažit pomoci. Pokud bude problém složitější a umělá inteligence nebude schopna pomoci, dojde k přepojení na pracovníka zákaznické podpory.